Aktualizacja działu Rozwój nowych technologii w III Rzeszy: Najbardziej nieudane konstrukcje III Rzeszy
czwartek, 01 maja 2014 roku
Ostatnie lata istnienia "1000 letniej Rzeszy" były niezwykle trudne dla gospodarki niszczonej przez alianckie naloty jak i również dla konstruktorów niemieckich, którym zaczęło brakować surowców. Z tych powodów na front trafiały często nieudane i nie sprawdzone konstrukcje. Oto krótka galeria najbardziej nieudanych pomysłów militarnych III Rzeszy.
więcej »
Aktualizacja działu Rozwój nowych technologii w III Rzeszy: Niemieckie lotnictwo w latach 1935-1945
wtorek, 29 kwietnia 2014 roku
Niemieckie lotnictwo wojskowe zadebiutowało gdy trwała I wojna światowa. Z chwilą zakończenia działań wojennych, w momencie podpisania traktatu wersalskiego Niemcy nie mogły mieć lotnictwa wojskowego. Oczywiście tak jak w przypadku broni pancernej i gazów bojowych nie mieli zamiaru stosować się do tego zakazu.
więcej »
Premiera: Dezerterzy
niedziela, 20 kwietnia 2014 roku
Szanowni Państwo, już jutro trafi do księgarń rewelacyjna książka Charlesa Glassa Dezerterzy. To chyba dotąd ostatnia nieopowiedziana historia związana z drugą wojną światową.
więcej »
Aktualizacja działu Artykuły: Walki o mosty w Tczewie podczas Kampanii Wrześniowej
czwartek, 17 kwietnia 2014 roku
Tczewskie mosty nierozerwalnie związane są z losami Kampanii Wrześniowej w 1939r.
O 4:45 1 września 1939r. strzały z pancernika „Schleswig-Holstein” obwieściły całemu światu rozpoczęcie krwawej II Wojny Światowej. Jednak pierwsze strzały przeciwko Polsce padły 11 minut wcześniej niż na Westerplatte. Chodzi tu o atak bombowy lotnictwa Luftwaffe na Tczew oraz ...
więcej »
Aktualizacja działu Wykonawcy zbrodni: Theodor Morel- lekarz szarlatan
czwartek, 17 kwietnia 2014 roku
Wszyscy dyktatorzy potrzebowali i potrzebują służb medycznych, aby dbać o swoje zdrowie i ukazywać narodowi swoją siłę i potegę fizyczną. Tak samo było w przypadku Adolfa Hitlera. Jego głównym lekarzem został Theodor Morel.
więcej »
Aktualizacja działu Wykonawcy zbrodni: Reichard Heydrich-,,Mózg Himmlera”
wtorek, 08 kwietnia 2014 roku
,,Mózg Himmlera nazywa się Heidrich”-te słowa wypowiedziane na temat Reicharda Heidircha jak najbardziej pasują do tej osoby. Szef Głównego Urzędu Bezpieczeństwa Rzeszy RSHA, SS- Obergruppenfűrer, zastępca Protektora Czech i Moraw To tylko niektóre z jego licznych tytułów.
więcej »
Aktualizacja działu Artykuły: Kwatery Główne Adolfa Hitlera
piątek, 14 marca 2014 roku
Nazistowscy dygnitarze potrzebowali monumentalnych budowli pełniących rolę kwater głównych w razie wybuchu wojny. Stawały się one punktami dowodzenia na frontach II wojny światowej. Adolf Hitler nie był pod tym względem wyjątkiem. Za jego przykładem szli inni wysoko postawieni przedstawiciele reżimu, którzy pragnęli być zawsze w pobliżu swojego wodza.
więcej »
Aktualizacja działu Artykuły: Zagadka Evy Braun
piątek, 14 marca 2014 roku
Eva Braun urodziła się 6 lutego 1912 r. w Monachium. Gdy ukończyła 17 lat podjęła pracę jako modelka w zakładzie fotograficznym Hoffmanna. Właśnie tam w 1929r. poznała Adolfa Hitlera. Zakochała się w nim mimo tego, że był od niej dużo starszy. Wielu ludzi, którzy pracują nad historia tamtych lat zadaje sobie pytanie czy dochodziło między nimi do kontaktów cielesnych? Owszem.
więcej »
Aktualizacja działu Artykuły: Opolszczyzna-SA i Żydzi
poniedziałek, 10 marca 2014 roku
Przed II wojną światową na terenie Europy zamieszkiwało wielu Żydów. W niektórych regionach stanowili bardzo duży odsetek społeczeństwa. Mieli duży wpływ na kulturę i życie społeczne w danym miejscu, wypierając niekiedy rodzime wartości.
Na Opolszczyźnie, w czasach II Rzeczypospolitej zamieszkiwało również wielu Niemców, natomiast wśród Polaków dominowała ludność śląska.
więcej »
Aktualizacja działu Artykuły: Obrona Dolnego Śląska w roku 1945
poniedziałek, 10 marca 2014 roku
Dolny Śląsk stanowił jedną z najważniejszych części przedwojennych Niemiec. III Rzesza ulokowała w tym rejonie największe zakłady przemysłowe w tej części Europy. Do tego dochodziła obecność Obozów Koncentracyjnych dostarczających tanią siłę roboczą. Przez te tereny wiodły również najszybsze połączenia z centrum Niemiec.
Ludność tych terenów od wieków była poddawana różnym wpływom, między innymi germanizacji.
więcej »
Premiera: Generał Stanisław Maczek
poniedziałek, 10 marca 2014 roku
Z przyjemnością informujemy, że 12 marca trafi do księgarń książka Evana McGilvraya Generał Stanisław Maczek. Stal i honor- życie i służba dowódcy 1. Dywizji Pancernej. Zapraszamy do zapoznania się z opisem publikacji.
więcej »
Premiera: Waleriusz. Nieustraszony trybun
sobota, 08 marca 2014 roku
Z przyjemnością informujemy, iż trafiła właśnie do księgarń książka Waleriusz. Nieustraszony trybun Douglasa Jacksona. To pierwsza część nowego cyklu powieści historycznych dziejących się w starożytnym Rzymie.
więcej »