logo grupy


Eagles & Lions Metaldetecting Team Netherlands to polska grupa zrzeszająca detektorystów i pasjonatów historii mieszkających w Holandii oraz terenach przygranicznych z Niemcami oraz Belgią. Liczba członków grupy to już ponad 250 osób i cały czas rośnie. Wyposażeni w najnowszy sprzęt oraz wykrywacze metali odkrywamy zagadki historii sprzed wieków przeszukując tereny największych walk, pola uprawne, parki oraz łąki. Bardzo często bierzemy udział w ciekawych wydarzeniach oraz zlotach organizowanych przez naszych zagranicznych kolegów. Do naszego zespołu może przystąpić każdy, kto zapozna się i zaakceptuje nasz regulamin, w którym bardzo dokładnie określiliśmy zasady postępowania podczas poszukiwań.REGULAMIN GRUPY


WSTĘP

Prowadząc poszukiwania pamiętajmy zawsze o etyce tego hobby. Prowadząc poszukiwania działaj zawsze według poniższych zasad: Pamiętaj aby zawsze posiadać pozwolenie właściciela terenu lub upewnij się że jest to teren państwowy. stosuj się do prawa (APV) nie prowadzimy poszukiwań w warstwie kulturowej (głębiej niż założone 30 cm.) Pamiętaj o środowisku (zabieramy ze sobą wszelki złom oraz śmieci a w szczególności szkodliwy dla środowiska ołów). Nie prowadzimy poszukiwań na terenach objętych ochroną archeologiczną. Znaleziska niebezpieczne (M.W.) zgłaszamy. Zawsze pozostaw po sobie miejsce w takim stanie w jakim je zastałeś (zakopujemy dołki, zabieramy śmieci).

REGULAMIN

1. EAGLES&LIONS Metaldetecting Team Netherlands (E&L) jest nieformalnym zrzeszeniem ludzi dzielących tę samą pasję - detektoryzm. Grupa nie ma zarządu a jedynie administrację grupy, nie pobiera żadnych składek (poza dobrowolnymi składkami celowymi).

2. Celem istnienia E&L jest popularyzacja legalnego i etycznego detektoryzmu oraz ułatwienie organizacji wspólnych wyjazdów na poszukiwania, zloty, badania archeologiczne i inne imprezy.

3. Dostęp do grupy mają wyłącznie:

- detektoryści aktywnie działający na terenie Holandii, Belgii i niemieckich terenów graniczących z Holandią - stowarzyszenia, kluby i organizacje detektorystyczne - bez ograniczeń terytorialnych - pod warunkiem, że aplikują o członkostwo używając oficjalnego konta na Facebooku. - osoby decyzyjne w powyższych stowarzyszeniach, bez ograniczeń terytorialnych.

4. Członkowie E&L mają prawo zapraszania do grupy swoich znajomych pod warunkiem, że są to osoby opisane w punktach 1-3.

5. Administracja E&L weryfikuje wszystkie aplikacje i ma prawo do odmowy dostępu do grupy bez podania przyczyny.

6. Nowi członkowie mogą się przywitać w specjalnym wątku.

7. E&L nie rości sobie prawa wyłączności członkostwa, każdy członek może być zrzeszony gdzie tylko zechce poza E&L.

KULTURA

1. Grupa jest miejscem wolnym od hejtu, chamstwa, rasizmu, polityki i religii.

2. Staraj się używać poprawnej polszczyzny. Grupa ma w szeregach Holendrów używających translatora, który nie radzi sobie ze slangiem i polskimi skrótami myślowymi.

3. Sprzedaż na grupie jest dozwolona, zakładając, że ilość postów sprzedażowych nie sugeruje, że jest to główny powód przystąpienia do E&L.

ORGANIZACJA WSPÓLNYCH POSZUKIWAŃ

1. Ogłaszając na grupie miejsce i czas wspólnych poszukiwań bierzesz odpowiedzialność za wszelkie skutki cywilno-prawne takich poszukiwań. Oznacza to, że:

- teren nie jest objęty zakazem gminnym lub innym zakazem (np. park narodowy, stanowisko archeo itd.) - w przypadku terenów prywatnych masz pozwolenie od właściciela lub zarządcy terenu na poszukiwania wspólnie z grupą kolegów - w przypadku braku możliwości nawiązania kontaktu z właścicielem (jest to np. wielka firma z tysiącem numerów) wystarczy wyraźna zgoda napotkanej osoby wykonującej prace na terenie.

2. Źródło pozwolenia powinno być zaznaczone w poście (w przypadku terenów gminnych wystarczy info o braku zakazu w APV).

3. W przypadku prób usunięcia was z terenu przez właściciela/zarządcę lub policję nawet mimo wcześniej wydanej zgody zawsze należy ustąpić i nigdy nie zaogniać sytuacji.

4. Powoływanie się na E&L w przypadku jakichkolwiek nielegalnych działań - zarówno poszukiwań jak i wszelkich innych (np. nielegalna sprzedaż zabytków lub paserstwo) skutkuje natychmiastowym usunięciem z grupy i wiecznym banem na wszelkie imprezy organizowane w przyszłości przez E&L.

5. Na wszelkich imprezach wyjazdowych (zloty, badania archeo, inne imprezy z udziałem ludzi z zewnątrz), trzymamy fason i nie przynosimy wstydu zachowaniem pogłębiającym stereotypy. Wszelkie używki i alkohol w granicach zdrowego rozsądku i prawa.

PUBLIKACJA POSTÓW

1. Każdy z członków publikuje posty na własną odpowiedzialność (zakładamy że zna prawo które nas obowiązuje)

2. Posty naruszające wszelkiego rodzaju regulacje prawne będą niezwłocznie usuwane.

3. Jako grupa nie ponosimy odpowiedzialności za postępowanie poszczególnych członków.

Na koniec chcielibyśmy życzyć wszystkim tylko i wyłącznie sukcesów oraz dobrej zabawy.Administracja E&L Metaldetecting Team Nederlands


Zapraszamy na nasz oficjalny fanpage:

https://www.facebook.com/ELMTeamNetherlands/

Chcesz uzyskać więcej informacji o naszej grupie, mieszkasz w Holandii lub terenach przygranicznych i chcesz do nas dołączyć zapraszamy na nasz profil:

https://www.facebook.com/groups/569073383243336/

dodaj komentarz »
Copyright © 2006-2024 Vaterland.pl