Wykonawcy zbrodni » Heinrich Himmler człowiek owładnięty manią władzy i okultyzmu
Heinrich Himmler człowiek owładnięty manią władzy i okultyzmu


Urodził się u progu XX wieku w Bawarii. Był zbyt młody by wziąć udział w I wojnie światowej. Nie zdążył więc wziąć udziału w żadnej z wielkich bitew. Zaważyło to na późniejszej jego żądzy krwi i chęci posyłania milionów na śmierć. Po I wojnie światowej, jak wielu innych młodych ludzi musiał szukać swojego miejsca w życiu. Pierwszym przystankiem na tej drodze było rolnictwo. W latach 20- tych zajął się hodowlą genetycznie modyfikowanych kur. Później już w III Rzeszy doprowadził swoje teorie genetyczne do rozkwitu. Marzył również o osiedleniu się na wschodzie czego dowodem były lekcje rosyjskiego jakie pobierał w latach 20- tych. W tym samym czasie wstąpił do bractwa Artamanów, marzącego o podbojach na wschodzie.

Była to grupa fanatyków skupionych wokół prostej ideologii – Krew i Ziemia. W latach 20 – tych zmienił swój stan cywilny. W roku 1923 bierze udział w nieudanym puczu monachijskim. Zostaje członkiem NSDAP oraz SS oraz towarzystwa Thule zajmującego się okultyzmem, rasizmem i walką ideologiczną. Pod koniec lat 20- tych zostaje mianowany na stanowisko szefa SS. W tym czasie SS była niewielką formacją liczącą 300 żołnierzy stanowiącą niewielką siłę wobec SA Ernsta Röhma. Gdy naziści przejmowali władzę siły SS rozrosły się do ponad 50 tysięcy ludzi a to był dopiero początek. W roku 1933 naziści uzyskują w wyniku wyborów władzę. Himmler skupia już w swoich rekach ogromną siłę, jest już szefem SS i podlega mu również Gestapo jak i sieć obozów koncentracyjnych.

W roku 1936 zostaje zwierzchnikiem wszystkich niemieckich policjantów (szefem policji niemieckiej). Dzięki zlikwidowaniu kierownictwa SA, szef SS przejmuje kontrolę nad tą formacją. Szeregi SS szybko wzrastają. Dzięki swojej władzy policyjnej, Himmler zaczyna rozbudowywać sieć obozów zagłady, która w szczytowym momencie wojny wyniesie prawdopodobnie około 1000. Przez cały czas pozostaje pod wpływem okultyzmu. Odkupuje zamek Wewelsburg i przemianowuje go na centrum SS, wzorując się na legendach arturiańskich. Marzył o tym aby SS stało się ,,zakonem” pilnującym ,, nowej religii” jaką według niego był nazizm. Na czele tego ,,zakonu” widział oczywiście siebie samego jako ,,najwyższego kapłana”. W tym miejscu powstała przepowiednia opracowana przez astrologów. Bardzo trafna przepowiednia. Mówiła ona o tym iż Rzesza będzie odnosić sukcesy do 1941 roku, później miały nadejść ciężkie czasy, których kulminacją miała być połowa 1945 roku, klęski miały się zamieniać w ponowne sukcesy w drugiej połowie 1945 roku.

Innym przykładem bezgranicznej wiary w to że jest osobą wyjątkową było to iż Himmler uważał się za wcielenie Henryka I. Jednego z pierwszych władców średniowiecznych Niemiec, który zginął na polu bitwy. Utożsamiał się z tym władcą tak bardzo że w rocznice śmierci klękał przed jego grobem. Szef SS zaczął ponadto rozbudowywać struktury wojskowe SS. Armię Waffen –SS liczącą pod koniec II wojny światowej ponad 38 dywizji. SS zaczęła się również stawać potężną organizacją finansową gdyż w jej szeregi wstępować zaczęli przemysłowcy a SS mani weszli do rad nadzorczych wielu koncernów. Gdy wybucha II wojna światowa imperium Himmlera powiększa się. Kolejnym stanowiskiem jakie otrzymuje jest stanowisko Komisarza Do Spraw Umacniania Niemczyzny. Oznaczało to przesiedlanie milionów ludzi i sprowadzanie kolonistów niemieckich na nowe terytoria.

Ci którzy usiłowali stawiać opór byli likwidowani. Himmler stworzył bardzo sprawną machinę zabijania. Każdego dnia przewoziła ona schwytanego człowieka do obozu, uśmiercała go i jednocześnie przystępowała do ograbienia z resztek kosztowności. Wykonywał najbardziej zbrodnicze rozkazy Hitlera. Nasuwa się pytanie czy taki człowiek mógł się sprzeciwić, zbuntować, próbować sięgnąć po władzę? Okazuje się że tak. Jak każdy członek nazistowskiej elity marzył o sięgnięciu po władzę, gromadził stanowiska, bogacił się. Prowadził tajne negocjacje starając się wykorzystywać nawet opozycję antyhitlerowską. Jego celem było zdobycie władzy absolutnej popartej władzą wojskową. Jednocześnie nie stosował żadnej ,,taryfy ulgowej” nawet wobec własnej rodziny. Dowodem może być wyrok śmierci na bratanka wydany za to, iż ten był homoseksualistą. Pod koniec wojny dysponował realną siłą wojskową i polityczną wystarczającą aby przejąć władzę w Rzeszy. Dysponował milionami SS- manów, wojskami Waffen – SS. Po 20 lipca 1944 roku stał się Szefem Sztabu Armii Rezerwowej.

Nie przejął jednak władzy, gdyż cały czas panicznie bał się Hitlera, nigdy nie pozbył się lęku przed nim. Gdy armie alianckie zbliżają się do granic Rzeszy, szef SS zostaje mianowany dowódcą grupy armii Ren a później Wisła. Nic nie mógł już zrobić. Linie obrony obsadzone przez jego oddziały załamały się tak samo jak inne . Ostatnią rzeczą jaką mógł zrobić to wydawać coraz bardziej okrutne rozkazy oraz zabezpieczać olbrzymi majątek przed aliantami. Tajne negocjacje na temat separatystycznego pokoju na zachodzie nie przynoszą rezultatu. Ostatni raz widziany jest u boku Hitlera 20 kwietnia 1945 roku w dniu urodzin wodza. Udaje się na północ Niemiec by szukać schronienia. W tym samym czasie Hitler dowiaduje się o tajnych negocjacjach i pozbawia Himmlera wszystkich stanowisk. Co więcej nakazuje wszystkim oddziałom na północy Niemiec aresztowanie i zlikwidowanie Himmlera. Na szefa rozpadającej się SS zostaje mianowany Karl Hanke, Gauleiter Wrocławia. Himmler nie wie nic o tych poczynaniach. Próbuje jeszcze zahaczyć się na obojętnie jakie stanowisko w ostatnim rządzie III Rzeszy Karla Dönitza. Admirał nie ma jednak zamiaru dawać szansy Himmlerowi.

Odprawiony z kwitkiem Himmler postanawia uciec przed alianckim wymiarem sprawiedliwości. Przybiera fałszywą tożsamość. Jednakże osoba za którą się podaje należy do tajnej policji polowej, organizacji którą alianci również uważają za przestępczą. Żołnierze alianccy wzięli Himmlera do niewoli. W obozie jenieckim ujawnia się. Sądził, że będzie mógł grać rolę dawnego nazistowskiego dygnitarza. Stało się inaczej. Czekała go rozprawa sądowa. Nie miał zamiaru jednak udawać się na ławę oskarżonych. Przegryzł kapsułkę z cyjankiem. Sprawa Himmlera powróciła na łamy gazet alianckich, gdy odnaleziono ukryte aktywa ,,skarb Himmlera”. Heinrich Himmler jest po dziś dzień uważany za wcielenie zła. Opinia taka pozostanie po nim na zawsze.

Polecam
SS Przestroga Historii
Największy wróg Hitlera
Tajna Wojna Hitlera
Proces w Norymberdze.

Autor: Arek Sieruga 2 komentarzy - pokaż » dodaj komentarz »
Copyright © 2006-2024 Vaterland.pl